W piątek 10. listopada nasza szkoła rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości. Cała społeczność szkolna w galowych strojach, z biało- czerwonymi kotylionami uczestniczyła w uroczystej akademii poświęconej 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Złożyły się na nią piękne, nastrojowe wiersze i pieśni patriotyczne.

Mogliśmy nie tylko wysłuchać, ale chętnie włączyliśmy się w śpiewanie pieśni o Ojczyźnie. Cieszy fakt, że już przedszkolaki znają i śpiewają piosenki patriotyczne.

Wzorem lat ubiegłych wzięliśmy też udział w akcji „Szkoła do hymnu”, kiedy to o 11.11 z powagą odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki naszego hymnu narodowego. Uroczystość dostarczyła zebranym wielu pozytywnych wrażeń. Była to piękna lekcja historii i patriotycznych postaw.

Natomiast w dniu 11. listopada włączyliśmy się w miejskie obchody Święta Niepodległości, które rozpoczęły się od Mszy św. w Kościele Św. Trójcy. Następnie delegacja uczniów wraz z P. Dyrektor Anną Piekarską złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Niepodległości.