162 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego , klasy IV i V pod opieką Pana Grzegorza Karpińskiego podczas wyjścia do Radzynia Podlaskiego złożyły hołd poległym powstańcom.Czytaj więcej „162 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego”
Miesiąc: styczeń 2025
Zbiórka karmy dla psów i kotów dla Stowarzyszenia Empatyczni
W Szkole Podstawowej w Białej odbyła się zbiórka karmy dla psów i kotów dla Stowarzyszenia Empatyczni.
Jest to doskonały sposób na okazanie troski o bezdomne i potrzebujące zwierzęta. Organizowanie takich akcji niesie za sobą wiele pozytywnych wartości, które pomagają w budowaniu wspólnoty i rozwoju empatii wśród ludzi. Wspólna pomoc zwierzętom to nie tylko działanie na rzecz ich przetrwania, ale także wyraz empatii, współczucia i odpowiedzialności za inne żywe organizmy.
Czytaj więcej „Zbiórka karmy dla psów i kotów dla Stowarzyszenia Empatyczni”
Warsztaty robienia świec.
W Szkole Podstawowej w Białej odbyły się warsztaty robienia świec.
Dzięki tym warsztatom uczniowie kl. 7 i 8 mieli okazję nie tylko poznać tajniki tworzenia własnych świec, ale także spędzić czas w miłej, integracyjnej atmosferze. W trakcie zajęć, które poprowadziła Edyta Kamińska, uczestnicy mieli szansę nauczyć się, jak wykonać świece w różnych stylach i kolorach, co pozwoliło im wyrazić swoją kreatywność.
Zajęcia integracyjne w Szkole Podstawowej w Białej.
W klasie 6 Szkoły Podstawowej w Białej odbyły się warsztaty kosmetyczne- robienia błyszczyków. Była to świetna okazja do integracji zespołu klasowego i dbania o zdrowie w przyjaznej atmosferze. Uczestnicy, korzystając z naturalnych składników, mieli okazję stworzyć własne, personalizowane błyszczyki dla siebie lub jako prezent gwiazdkowy dla siostry lub mamy. Warsztaty połączyły kreatywność i relaks, a także dawały możliwość wzajemnej współpracy. Atmosfera była pełna dobrego humoru, co sprzyjało zacieśnianiu więzi między członkami zespołu. Wspólne tworzenie produktów nie tylko wpłynęło na integrację, ale także na zdrowie, dzięki wykorzystaniu naturalnych składników, które są łagodne dla skóry. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie wykonany błyszczyk jako prezent, co stanowiło miłą pamiątkę z tego wydarzenia.
Organizatorami były: wychowawczyni p. Bożena Niewęgłowska oraz p. Edyta Kamińska- prowadząca warsztaty.
Czytaj więcej „Zajęcia integracyjne w Szkole Podstawowej w Białej.”
Konkurs ekologiczny „Ja i moje środowisko”
Konkurs ekologiczny „Ja i moje środowisko”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Białej, miał na celu uświadomienie uczniom, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Wzięli w nim udział uczniowie z dwóch grup wiekowych: IV-VI oraz VII-VIII, co pozwoliło dostosować zadania i tematy do poziomu wiedzy i zainteresowań uczestników.
IV Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową.
17 grudnia w Szkole Podstawowej w Branicy Radzyńskiej odbyło się podsumowanie IV Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową.
Czytaj więcej „IV Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową.”
Szkolny Koncert Bożonarodzeniowy
Zbliża się wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia, czas spotkań rodzinnych, życzeń i kolędowania.
Dziś w Szkolnym Koncercie Bożonarodzeniowym usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu przedszkolaków, uczniów klas I-VIII oraz zaproszonych gości p. Hanny Goloś i p.Elżbiety Paskudzkiej z KGW Bielanki. Z kolędą na akordeonie wystąpił również uczeń klasy trzeciej – Kacper Kowalczyk.
Szkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej
Szkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej, zdrowa rywalizacja, gra fair Play, słodkie upominki,Czytaj więcej „Szkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej”
Wycieczka do Lublina – dzień pełen wrażeń!
Dziś uczniowie klas IV-VIII mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę podczas wycieczki do Lublina. W podróż wyruszyło 32 uczniów wraz z trójką opiekunów, a dzień obfitował w mnóstwo atrakcji, które na długo zapadną w pamięci uczestników.
Wizyta u Mikołaja
10 grudnia 2024 r. dzieci z klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej w Białej odwiedziły Mikołaja w jego pracowni w Lublinie. Najpierw uczestniczyły w warsztatach piernikowych, gdzie wałkowały ciasto i wykrawały pierniczki. Później w sali o bajkowo-świątecznej scenerii, przy kominku uczestniczyły w rozmowie i zabawach z Mikołajem oraz jego elfami. Według własnych pomysłów ozdabiały bombki, które zabrały do domu. Każde dziecko pozowało do pamiątkowego zdjęcia. Po obiedzie w mikołajowej restauracji, uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły.
